דקים מעץ

מידע כללי על דקים מעץ

דקים מעץ הפכו בשנים האחרונות לנפוצים מאוד וניתן לראות אותם בגינות פרטיות, במרפסות ואפילו בלא מעט שטחים ציבורים מעוצבים. בזכות היכולת של דקים מעץ לשלב יופי ואלגנטיות ביחד עם אווירה טבעית ונעימה,הם משפרים בצורה דרמטית את המראה של כל מקום שבו הם מותקנים. דקים מעץ תפסו מעמד של סמל סטטוס קוו – דק מעץ יפה = יוקרה ואיכות. דקים מעץ נותנים תחושה נעימה וייחודית בחצר שאין לה תחליף. העץ הינו חומר חם ולכן החלפת הריצוף החיצוני ב- דקים מעץ יתן תחושב נעימה במיוחד בחורף הקר. בניגוד לטענה המקובלת כי עץ נרקב בגשם, באמצעות טיפול נכון, דקים מעץ יכולים לשרוד ולהשתמר במצב יפה גם שנים רבות.

סוגים של דקים מעץ

אם החלטתם להתקין דק מעץ בבית, במרפסת, בגינה או בכל מקום אחר, ישנה אפשרות לבחור מתוך מגוון רחב של סוגים. הסוגים ניכרים לא רק באופן חיתוך הלוחות שירכיבו את הדק השלם. הסוגים של הדקים הפופולריים ניכרים גם בהבדלים בין חומרי הגלם השונים שמהם הם מיוצרים.

סוגי דק נפוצים במיוחד הם:

  • דקים מעץ אורן – עץ האורן נחשב לאחד המקובלים ביותר לשימוש בייצור דקים בישראל. זהו שילוב מושלם בין מחיר נוח למראה של עץ טבעי ויפה.
  • דקים מעץ איפאה – גם איפאה, עץ שמקורו בדרום אמריקה הפך לחומר גלם מקובל בייצור ועיצוב דקים מעץ בארץ. דקים מעץ איפאה הוא דק העשוי מעץ קשה ועמיד יותר לאורך שנים.
  • דקים מעץ טיק – דק יוקרתי, עמיד ויפה המיוצר על בסיס עץ הטיק. עץ הטיק הינו עץ קשה ונחשב כעמיד מאוד מבין סוגי העץ השונים לדקים.
  • דקים מעץ סינטטי –שמתאים למי שרוצה מראה של דק נאה, דמוי עץ. ישנם סוגים שונים. הבולטים מביניהם – מבטון, במבוק ופלסטיק.

המלצות לפני הזמנת דק עץ

ראשית חישבו מה הוא התקציב העומד לרשותכם ובאיזה גודל תרצו את הדק ביחס למיקום אותו בחרתם. לפי זה תוכלו לחשב כמה מטר תוכלו לבנות מכל סוג עץ שתבנו. קיימים פערים גדולים בין סוגי העץ המשמשים לבניית דקים מעץ ולכל סוג את המאפיינים שלו אך אין הדבר אומר כי אחד טוב יותר מהשני – לכל אחד טוב עץ שונה למטרות שונה וביחד לתקציב שלו ובאמצעות טיפול נכון כל עץ יחזיק שנים רבות !

Add to cart