אשפתונים

אשפתונים

אשפתונים הם אותם פחים ציבוריים המוצבים במקומות רבים כל כך – ברחובות הערים, בפארקים ציבוריים, בחוף הים, לאורך IMG_5139הטיילת וכדומה. בסופו של דבר, האשפתונים ממלאים שני תפקידים עיקריים, עליהם חשוב מאוד לשים לב כאשר רוכשים אשפתונים חדשים. התפקיד הראשון הוא כמובן התפקיד הפרקטי. האשפתונים שלכם צריכים להיות נוחים לשימוש, צריך להיות ברור לכל אדם שמסתכל עליהם מה הוא השימוש שלהם (ללא עזרה של שלטים, משום שזו סתם הוצאה נוספת), והם צריכים להיות חזקים ועמידים מספיק בכדי להתמודד עם כמויות גדולות של אשפה ופסולת.

התפקיד השני של האשפתונים הוא להיות פריט ריהוט. אולי מצחיק להסתכל על זה כך, משום שבסופו של דבר מדובר בפריט מאוד, איך נאמר זאת, לא אסתטי ואפילו לא נקי. אבל האמת היא שבלי לשים לב, לעיצוב של האשפתונים השונים ברחבי הארץ יש בהחלט השפעה חשובה ביותר על העיצוב של החלל ושל הסביבה בהם הם נמצאים. כך למשל, אשפתון מוזנח, רקוב ומכוער, יעניק לרחוב כולו אופי דומה – של הזנחה, חוסר השקעה וכדומה. לעומת זאת, אשפתון יפה, מעוצב מעץ מלא או ממתכת יפה, מבריק ונעים להתבוננות, יעניק לכל הסביבה אופי וסגנון דומים.אשפתון דגם בראל (3)

השילוב הזה בין הפרקטיות לבין העיצוב הוא חשוב מאוד, ולמעשה מאוד חשוב לשמור על האיזון בין השניים. אין טעם להציב אשפתונים יפים מאוד אשר לא מצליחים להחזיק מספיק אשפה, כמו שאין טעם להציב אשפתונים חזקים מאוד אך מכוערים ודוחים. יש לדעת כיצד לאזן בין שני הקצוות, באופן אשר יביא את התוצאות הטובות ביותר.

לצד השילוב הראוי בין הפרקטיות לסגנון העיצוב, יש לשים לב לעמידות החומר. אשפתונים מוצבים מטבע הדברים בחוץ, ולכן הם חשופים לכל פגעי מזג האוויר האפשריים – לקור, לחום, לשמש, לרוח, לגשם, לשלג, לרטיבות, ללחות ועוד. על כן, עליהם להיות בנויים מחומרים עמידים במיוחד, אשר יוכלו להחזיק מעמד בתנאים הקשים שמזג האוויר (וצעירים ונדליסטים) מעמיד בפניהם. חומרים כאלה יכולים להיות מתכת, אלומיניום, אבן טבעית, עץ מלא (יש לשים לב שהוא דורש טיפול תקופתי מסוים) וחומרים עמידים אחרים.153580ImageFile2

Add to cart